מעוניין להפחית את תשלום הארנונה? לחסוך בעסק שלך!

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

בעלי עסקים רבים שואפים להעלות את מחזור המכירות ואת מספר הלקוחות בכדי להגדיל את הרווחים. עם זאת, חשוב לדעת שיש דרך נוספת להתייעל ולייעל את הביצועים של העסק. הדרך הזאת היא כמובן להפחית את ההוצאות.

מסתבר שהפחתה של ההוצאות השוטפות יכולה להגיע גם מהכיוון של הפחתת ארנונה. בניגוד למה שניתן אולי לחשוב – כמעט כל עסק יכול להרוויח מהפעולה הזו לכן, כדאי להשקיע בה למרות שאולי מבחינה בירוקרטית היא עלולה לקחת זמן.

מי שסבור שהפחתת ארנונה היא דבר נדיר וכמעט לא מעשי טועה. חשוב לדעת:

  • יש הרבה מאוד פרשנויות שונות לגבי הדרך שבה מחשבים את הארנונה.
  • יש מקרים שבהם ניתן לממש הנחות והטבות כאשר פונים באופן יזום, עם אסמכתאות מתאימות.
  • יש לא מעט מקרים שבהם עיריות ומועצות מבצעות טעויות. על פי רוב הטעות מביאה לגביית יתר ולחיובי יתר. ניתן לבצע הפחתה וניתן לעיתים גם לקבל החזרים על תקופות קודמות.

שינויים וארנונה

מיסים בכלל וארנונה בפרט אינם דבר שחקוק באבן ואינם דבר שחף מפני שינוי. במהלך השנים חלו הרבה מאוד שינויים באופן שבו המחוקק רואה את הארנונה ובאופן שבו מוטלות הגבלות שונות על העיריות בבואן לגבות את המס העירוני.

הארנונה המודרנית בישראל איננה דבר חדש כל כך. עוד בתקופת המנדט הבריטי הונהגו חוקים ותקנות שונים שעסקו באופן הגבייה ובמהות החיוב בצורה הדומה למדי לזו של ימינו. עם זאת, במהלך השנים חלו שינויים לא מעטים בחקיקה וגם חוק ההסדרים שחוקקה הכנסת לפני מספר שנים נגע בנושא.

לצד שינויים בתפיסה של הארנונה ובדרך החישוב ישנם שינויים לא מעטים שעוברים עסקים. שינויים בפעילות, באופן בו העסק תופס את עצמו, שיפוצים במבני העסק, בשטחי המסחר, המחסנים וכדומה. כל אותם שינויים תומכים בבדיקת האפשרות להפחית את גובה הארנונה, לפחות מפעם לפעם. יתכן שלא כל מי שיבקש להפחית את הארנונה יקבל את מבוקשו אבל מי שלא ינסה, בוודאי שלא יצליח.

כשעירייה טועה – העסק משלם

מומחים בתחומי המס והארנונה בישראל מספרים שבלא מעט מקרים משלמים בעלי עסקים יותר מדי בגלל טעויות של העירייה. חשוב להבין שעירייה או פקיד מסוים שמבצע טעות אינם דבר נדיר כל כך. למרבה הצער, רוב הטעויות אינן לטובת העסקים.

מי שסבור שהדברים מוגזמים מוזמן לבדוק כמה פסקי דין שקבעו בשנים האחרונות שעיריות גבו יותר מדי כסף מבעלי עסקים. הרבה מאוד פעמים למעשה לא מדובר רק בטעות אלא בהבנה שונה של החוק. נציגי העירייה בהחלט עשויים להגדיר עסק מסוים באופן כזה שהוא יחויב בסכום גבוה יותר ולא בהכרח בצדק.

חשוב להבין שעסק מחויב בארנונה בהתאם לשני גורמים מרכזיים. הגורם הראשון הוא גודל העסק. הגורם השני הוא סוג בית העסק. לגבי השטח, לא תמיד מודדת העירייה את השטח לחיוב באופן נכון. כאשר מבצעים תיקון – משמעות הדבר היא הפחתה משמעותית של סכום המס. בנוסף, גם לא תמיד מגדירה העירייה את בית העסק באופן נכון.

הגדרת שטח מסוים כבית מסחר או הגדרת שטח כמחסן יביאו להבדל משמעותי בגובה הארנונה. לכן, גם קריטריון זה מצריך בדיקה וגם כאן יש מה לעשות.

הפחתות והחזרים

על מנת ליהנות מהאפשרות של הפחתת ארנונה כדאי לבדוק היטב על מה, כמה ולמה משלמים. את הבדיקה כדאי לעשות תוך התייעצות עם מומחים להפחתות מס וארנונה. מומחים ויועצים אלה יודעים כמעט תמיד למצוא את הדרך הנכונה בהתאם לסוג העסק, מיקומו, גודלו וכדומה. במקרים מסוימים, ניתן לנצל את תהליך הבדיקה גם כדי להגיש בקשה להחזרים רטרואקטיביים.

ראו גם:

הלוואות גישור לעסקים

הקמת עסק בתחום האינטרנט מהבית – כך תעשו זאת נכון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן