חשבוניות לעסקים

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

כל גורם המציע את שירותיו תמורת תשלום בתחומי שיפוטה של מדינת ישראל מוגדר כעסק ועל כן הוא מחויב לדווח לרשויות המס במדינה על הכנסותיו והוצאותיו. על פי דיווח זה יקבעו רווחיו של העסק, עליהם הוא מחויב בתשלום מס.

בכדי לערוך תיעוד של תנועת הכספים בעסק על כל בעל עסק להנפיק חשבוניות ללקוחותיו המתעדות את תאריך הרכישה, סכום העסקה וכמובן את המוצר או השירות שנמכר.

מנגד עליו לקבל חשבונית מכל ספק ממנו רכש ציוד או שירותים שונים.

לפני תחילת העבודה עם חשבוניות יש לפנות אל רשויות המס במדינת ישראל ולהירשם כעסק. בעת ההרשמה תוכלו להירשם כעוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ על פי נפח הפעילות העסקית שלכם. אך, חשוב לזכור כי גם חובת הדיווח ודירוגי המס משתנים בין סוגי העסקים השונים.

הפקת חשבוניות לעסקים – איך זה עובד?

החשבוניות עצמן מהוות למעשה תיעוד יבש של הסכומים המועברים אל העסק ומחוצה לו.

בשל כך, כל חשבונית צריכה לכלול את שם הספק ושם הלקוח, תאריך ביצוע העסקה וכמובן את חתימת הגורם המנפיק את החשבונית בצירוף מספר העוסק המוכר אל מול רשויות המס.

תהליך הפקת החשבונית הוא תהליך פשוט. כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל בית הדפוס הקרוב ולהזמין פנקס חשבוניות הנושא את השדות הדרושים בצירוף לוגו או שם העסק.

אם אתם עסק קטן בתחילת הדרך המעניק בעיקר שירותים תוכלו להסתייע גם בפנקס חשבוניות אותו ניתן לרכוש בחנות מוצרי כתיבה בעלות סמלית.

הפקת חשבוניות און ליין

ההתקדמות הטכנולוגית המטאורית של השנים האחרונות הובילה בעלי עסקים רבים להעברת העסקים הקמעונאים שלהם לעסקים מקוונים המעניקים בעיקר שירות מקוון ולמעשה כמעט ואינם פוגשים לעולם בלקוחותיהם באופן פרונטאלי.

למרות כמות העסקאות המקוונות וסכומי הכסף הגדולים המועברים בכל יום ברשת האינטרנט, גם עסקאות אלו נכללות תחת חובת הדיווח של בעלי העסקים הפועלים בתחום שיפוטה של מדינת ישראל ובשל כך גם הם כפופים לרשויות המס הפועלות במדינה.

כדי להצליח להתמודד עם חובת הדיווח והנפקת החשבוניות בעבור כל עסקה נוספה בשנים האחרונות היכולת להנפקת חשבוניות דיגיטליות הנשלחות ללקוחות אשר בצעו את הרכישה בדואר אלקטרוני ומקבילות באופן מלא בפועל כחשבוניות הנייר המקוריות.

הגידול המשמעותי הוביל לחקיקת חוק חתימה אלקטרונית המחייבת את בעלי העסקים אשר מנפיקים חשבוניות אלקטרוני להנפיק חשבוניות אלקטרוניות החתומות דיגיטלית – דבר המבטיח כי לא שונו לאחר יצירתן. הנפקת חשבונית מקוונת ללא חתימה דיגיטלית כיום מהווה עבירה על החוק.

כיום, ניתן למצוא בקלות לא מעט שירותי גביה ושירותי סליקה ברשת האינטרנט המאפשרים לבעלי עסקים להנפיק חשבוניות חתומות דיגיטלית מבלי להזדקק לידע טכני כלשהו.

במידה ובחרתם באפשרות זו וודאו מול ספק השירות כי החשבונית הדיגיטלית אכן מופקת כששמכם מופיע עליה על מנת שתוכל להשתמש בה בעת הדיווח אל רשויות המס בסיכום השנתי.

עסק חדש?

אם אתם עומדים בפני הקמתו של עסק חדש הפועל בזירה המקוונת ואתם חוששים מפתיחת תיק ניכויים ברשויות המס השונות, תוכלו גם להנפיק חשבוניות בעבור הלקוחות שלכם מבלי להירשם כעסק ולדווח על ההכנסות וההוצאות השנתיות.

אפשרות זו זמינה על ידי ספקים שונים ברשת האינטרנט. ספקים אלו יאפשרו לכם להנפיק חשבוניות אלקטרוניות החתומות בחתימה דיגיטלית ללקוחות שלכם, לאחר קבלת התשלום המסודר מהם.

התשלום עצמו יועבר לספק השירות וזה ינכה ממנו את סכומי המס הנדרשים בתוספת עלות תפעול קבוע מראש. לאחר מכן, יועבר הרווח הסופי ישירות אליכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן