ייעוץ לעסקים משפחתיים

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

ייעוץ לעסקים משפחתייםמכירים את המשפט לא מערבבים משפחה וכסף? המשפט הזה הוא לאו דווקא שגוי, אבל אם העסק מתנהל בצורה בריאה וברורה אין שום סיבה לא להקים עסק משפחתי, זה אף עשוי להפוך ליתרון. כיום ייעוץ לעסקים משפחתיים תופס ז'אנר משלו והתוצאות בשטח מוכיחות את עצמן. ייעוץ לעסקים משפחתיים דורש ראיה עכשווית וגם עתידית, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על עסקים משפחתיים.

 

מהו ייעוץ לעסקים משפחתיים?

ייעוץ לעסקים משפחתיים הוא ייעוץ הניתן על ידי מומחה. המטרה של הייעוץ היא ייעול העסק, הוצאת עסק ממשבר, משוב על ניהול, האצלת סמכויות וכן הלאה. ישנם סוגים שונים של ייעוציים, ייעוץ חד פעמי וייעוץ הכולל ליווי של בעל המקצוע. התהליך מתחיל מחשיפה סמויה או לא סמויה של היועץ לגבי ההתנהלות בעסק. היועץ בוחן את האופן בו אתם עובדים, הגדרת תפקידים, יחס ללקוח, שירות ומכאן היועץ גם ירצה לבדוק את הדוחות הפיננסיים של העסק. 

לאחר שיש ברשות היועץ את כל האינפורמציה לגבי העסק, ישבו בעל העסק והיועץ ויציבו לעצמם מטרות בהתאם לחזון העסקי או במילים אחרות – יבנו תוכנית עסקית. תוכנית עסקית לעסקים משפחתיים מעט שונה מכיוון שכאן קיימים שיקולים שונים הכוללים מעורבות רגשית. בסופו של דבר, המטרה של התוכנית היא להגדיר מטרות ברורות אשר יהיו שקופות בפני עובדי החברה ויישום אותן מטרות. 

במה ייעוץ לעסקים משפחתיים תורם לכם?

  1. פיתוח מנהיגות – הגיע הזמן להעביר את השרביט לדור ההמשך? אחד הדגשים בייעוץ עסקי הוא פיתוח מנהיגות. כחלק משירות ייעוץ לעסקים כל עובדי החברה מקבלים כלים ניהוליים. היתרון הנוסף הוא שדור ההמשך יותר פתוח לשינויים בהתאם למודרניזציה ובכך העסק גם יכול לקבל תפניות חיוביות. 
  2. משבר – ייעוץ לעסקים משפחתיים עוזר גם בזמן משברים, אם חלילה התרחשה פטירה, מחלה, גירושין ועוד. כל אלו יכולים לגרום לקריסה של העסק והתפקיד של ייעוץ לעסקים משפחתיים הוא לנווט את הסירה בתוך המערבולת. 
  3. עמוד שדרה – עסק משפחתי הוא עסק שעובר מדור לדור, אבל עמוד השדרה של העסק חייב להישאר איתן. עמוד השדרה מתייחס לחזון העסקי, חלק יקראו לו גם ממשל. במהלך ייעוץ עסקי נבנית תוכנית עסקית אשר מהווה הגדרות ברורות בנוגע לקניה, מכירה, ספקים, מתכונים, מוצרים וכן הלאה. ייעוץ עסקי משפחתי טוב יכול לעזור לכם ליישם את כל הכלים האלו ולדעת איך לבנות תוכנית עסקית באופן עצמאי.
  4. יציאה – מה קורה במקרה בו יש רצון למכור את העסק מכל סיבה שהיא? ייעוץ לעסקים משפחתיים כולל גם את כל ההשלכות של יציאה מהעסק. מכירת העסק יכולה להניב סכום יפה לכיס, אבל גם חשוב לדעת איך להתנהל עם הסכום ומכאן מה עושים? גם סגירת עסק חייבת להיעשות בצורה מקצועית, חשוב לסגור את העסק באופן מכובד וגם להבין למה סוגרים את העסק. לעיתים עסקים משפחתיים נסגרים בגלל חוסר הסכמה או סכסוכים פנימיים. 
  5. ביקורת – בשונה מחברה עצמאית, בעסק משפחתי הרבה יותר קשה לתת ולקבל ביקורת מבן משפחה. במהלך ייעוץ לעסקים משפחתיים עובדי החברה יקבלו את כל הכלים שיעזרו להם לשמור על עובדי החברה ובני המשפחה שמחים במקום עבודתם וכמובן, לא לתת למקום העבודה להשפיע על הבית. כמו כן, יש לקחת בחשבון יחס כלפי עובדים שהם לא בני משפחה.
  6. הטמעת כלי ניהול – כל עסק חייב להיות מנוהל בקפידה. הכלים אותם נותן יועץ עסקי הם כלים ניהוליים הכוללים גם היבטים פיננסיים כמו תכנון, בקרה על הוצאות והכנסות בעסק, דוחות, ספקים, תקציב לשיווק, עלויות עובדים, תזרים מזומנים. כלי הניהול מאפשרים לכם להיות בבקרה תמידית בנוגע לעסק ולדעת איך לשנות מגמה בהתאם לצורך. 

 

ייעוץ לעסקים משפחתיים – דור ההמשך

יש שני דברים שנרצה להסתכל עליהם מבחינת דור ההמשך בעסק. הדבר הראשון הוא שלא בטוח שדור ההמשך ירצה לעסוק בעסק המדובר. עסקים משפחתיים יכולים להיות מלכודת וככל שהבעלים העכשוויים לא מסופק ממה שהוא עושה, כך גם ייראה העסק. למרות זאת, כאשר דור ההמשך כן רוצה להמשיך בעסק הם צריכים להיות חלק מתהליך מקבלי ההחלטות. 

דבר שני בנוגע לדור ההמשך. כאשר אנחנו פותחים עסקים משפחתי והוא נמצא פעיל ויציב, יש לקחת בחשבון גם שינויים שעשויים לחול בעסק וכמו כן, ירושה. התפקיד המרכזי של ייעוץ לעסקים משפחתיים הוא למנוע סכסוכים או לנהל סכסוכים קיימים. ניהול עסק משפחתי מורכב בפני עצמו, אך כאשר העסק הוא מרוויח הקונפליקטים מתעצמים. קונפליקטים משפחתיים פוגעים בעסק באופן ישיר ויש להיעזר ביועץ חיצוני לפתרון הבעיה. 

מה המחיר של ייעוץ לעסקים משפחתיים?

ישנם משפיעים שונים על מחיר הפגישה. אנחנו נתייחס למחיר לפגישה בודדת ולא מחיר לפרויקט ליווי. המחירים מתחילים מכ-250 ש"ח עבור שעת ייעוץ ומגיעים לעלויות של 2,000 ש"ח לשעה. יש שוני במחירים גם בהתאם לאופי הפגישה, האם מדובר על פגישה כללית? פגישה פיננסית? פגישה שיווקית? פגישה לגישור סכסוך משפחתי? המשפיעים הנוספים הם הניסיון של בעל המקצוע, המוניטין, ותקופת הליווי אם ישנה.

אם אנחנו מסתכלים על ייעוץ לעסקים משפחתיים כפרויקט הכולל ליווי, המחירים מתחילים מכ-2,500 ש"ח לעסקים קטנים ומגיעים לכ-10,000 ש"ח ומעלה לעסקים בינוניים וגדולים. העיקרון שלפיו אנו ממליצים לכל בעל עסק לעבוד הוא בחירת היועץ בהתאם לניסיון ולמוניטין שלו. ניתן לבקש מבעל המקצוע להראות לנו מה עשה בעבר, ניתן להתייעץ עם אותם עסקים שהיועץ ליווה ולקבל את התמונה המלאה לפני שאתם סוגרים עסקה. יועץ מנוסה ומקצועי לא יהסס לשקף מולכם את הניסיון והפרויקטים אותם ביצע. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ייעוץ לעסקים משפחתיים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן