פיתוח ארגוני

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

פיתוח ארגוניכל עסק בכל סדר גודל ותחום עשוי להיתקל בבעיות, זה בלתי נמנע. התפקיד של פיתוח ארגוני הוא להחזיר אתכם למסלול הבטוח בו אתם יכולים להתרחב ולצמוח מבחינה עסקית וניהולית. פיתוח ארגוני ניתן על ידי חברת ייעוץ ארגוני, חברה המורכבת ממומחים המתמחים במתן ייעוץ לעסקים וארגונים קטנים עד גדולים. החברה מעניקה כלים, הכוונה ופתרונות מעשיים לעסקים שחווים בעיות או חברות שרוצות לצמוח. 

 

מהו פיתוח ארגוני?

הפיתוח מתייחס לשני היבטים: פיתוח פנים ארגוני, פיתוח חוץ ארגוני. המטרה העילאית של פיתוח ארגוני הוא כמובן להפוך עסק לרווחי מעסק מופסד, או להגדיל רווחיות ארגונית. פיתוח פנים ארגוני מתייחס לכל האלמנטים מלבד ללקוח עצמו. אך גם פיתוח פנים ארגוני כמובן משפיע על הלקוח בסופו של דבר. פיתוח פנים ארגוני כולל את שיפור ביצועי הארגון כמו היחסים בין העובדים למנהלים, יכולת עבודה בצוות, האצלת סמכויות, הגדרת תפקידים, דיווחים, בקרה ועוד. מעבר לכך, הפיתוח עשוי גם לכלול שינויים פיזיים במקום העבודה כמו עיצוב. 

פיתוח חוץ ארגוני מתייחס לפעילות השוטפת של הארגון כמו תוכנית עסקית, שיווק, אסטרטגיית מכירות, קהלי יעד, ספקים, שביעות רצון הלקוח וכן הלאה. תמיד רצוי לשלב בין שני ההיבטים שציינו כדי לקבל את המכלול בשלמותו. חברות הייטק רבות מיישמות את שני ההיבטים בכך שהם מעניקות לעובדי החברה את כל הצרכים שלהם ובכך העובדים מייעלים את נתוני העבודה.

סוגי פיתוח ארגוני:

  1. פיתוח עסקי – פיתוח ארגוני עסקי הוא פיתוח הכולל תכנון, עיצוב ובניית תשתיות איתנות לעסק. לרוב מדובר על בחינה קולקטיבית של הארגון ולאחר מכן בניית תוכנית עסקית הכוללת את כל הנדרש כדי להוביל את העסק לצמיחה. תוכנית עסקית היא תוכנית המציבה מטרות ברורות לארגון. קיימים סוגים שונים של תוכניות עסקיות עליהן נרחיב בהמשך. 
  2. פיתוח פיננסי – פיתוח פיננסי הוא למעשה ייעוץ הכולל משמעויות רבות. היועצים בוחנים את דוח ההוצאות וההכנסות של העסק, מיהם הספקים איתם הם עובדים, סיכונים פיננסים, לקוחות ושרשרת אספקה. לאחר מכן, היועצים בוחנים את האפשרות להגדיל רווחיות של עסק על ידי שינויים בארגון. השינויים כוללים האצלת סמכויות, ניהול מוצר, פיטוריי עובדים, גיוס עובדים, גיוס משקיעים ועוד.
  3. פיתוח שיווק – כחלק מפיתוח ארגוני יש לבנות אסטרטגיית שיווק. התוכנית השיווקית היא בהתאם לתקציב שיש לארגון והיא כוללת שיווק אורגני וממומן. כמו כן, השיווק כולל ניהול מוניטין של עסק ברשתות חברתיות, בניית אתר וכל גישה שיש ללקוח לארגון. 

 

מי צריך פיתוח ארגוני?

הפיתוח הוא לא רק עבור בעלי הארגון, אלא עבור עובדי החברה לא פחות. כחלק מפיתוח יש ליצור הזדהות של העובדים עם החזון העסקי של החברה. ברגע בו עובדי החברה מפתחים מיומנויות ניהול, מפתחים מנהיגות אישית כך עולה רמת האמון בין העובדים לבין מנהלי החברה. הפיתוח גם כולל יצירת שיתופי פעולה עם חברות רלוונטיות וכמו כן, בין אגפים שונים בחברה עצמה. 

מי שמנצח על הפיתוח הוא לאו דווקא היועץ הארגוני, אלא הבעלים של הארגון. כל השינויים צריכים להגיע ממנכ"ל החברה באופן ישיר או עקיף. יישום המטרות נעשה בהתאם לחזון העסקי שלפיו הקים המנכ"ל את הארגון. כמו כן, המנכ"ל הוא זה שיודע מהם המשאבים שיש לארגון, כמה הוא יכול להשקיע מבחינה כלכלית בפיתוח הארגון, מה המוצר אותו הוא מוכר ואיך להבדיל את הארגון שלו מארגונים דומים.

קראו עוד על: ייעוץ ארגוני

מה השלבים בפיתוח ארגוני?

  • חקר – בתור התחלה בעל המקצוע בוחן את ההתנהלות בעסק. הבחינה יכולה להיות סמויה או גלויה. מעבר לכך, נרצה להעביר שאלון בין עובדי החברה והמנהלים בחברה לגבי ההתנהלות הארגונית. ככה נוכל לדעת מה חושבים עובדי החברה באופן אנונימי לגבי ההתנהלות בארגון. השאלון מעלה את כל הכשלים המערכתיים שמנכ"ל החברה לא חשוף אליהם. 
  • ייעוץ – שלב הייעוץ כולל ליווי של בעל מקצוע חיצוני המתמחה בשיפור אפקטיביות של ארגון. היועץ נותן את הכלים לפתרון הבעיות, אך לא יפתור אותן בעצמו. במהלך הייעוץ עובדי הארגון הבכירים יקבלו את הכלים הניהוליים להתמודדות עם קשיים בפנים הארגון וגם מול לקוחות. היועץ הוא מקור תמיכה, אבל המטרה היא שמנכ"ל הארגון הוא זה שיהיה אחראי על ביצוע השינויים.
  • האצלת סמכויות – המטרה מאחורי פיתוח ארגוני הוא לשפר את ההתנהלות בתוך הארגון. כחלק מפיתוח ארגוני יש להעצים את היחסים הבין-אישיים בין כל עובדי החברה. האצלת סמכויות תורמת לאחריות אותה חשים עובדי החברה וכמו כן, הם יודעים שתמיד יש להם לאן להתקדם. בשלב זה נרצה גם לשמוע דעות של חברי הקבוצה בנוגע למטרות הארגון, רעיונות שהם מציעים וטענות כמו כן.

תוכנית עסקית לפיתוח ארגוני

כפי שציינו, יש מספר סוגים של תוכנית עסקית. כל פיתוח ארגוני כולל גם תוכנית עסקית. הסוגים השונים מתחלקים בהתאם לצורך שלכם. קיימות תוכניות עסקיות המיועדות לארגונים בהקמה, תוכנית עסקית לצורך גיוס הון, תוכנית עסקים לעסק במשבר, תוכנית עסקית לעסק קיים ועוד. התוכנית העסקית בפיתוח ארגוני היא יותר מעורבת עם עובדי החברה. 

התוכנית כוללת מספר דברים: גיבוש חזון עסקי, תיאור עסקי, ניהול מוצר, תועלת ללקוח, ניתוח סביבתי, שוק, קהל יעד, זיהוי מתחרים חדשים, ניתוח SWOT, יתרונות תחרותיים, בידול עסקי, מבנה ארגוני, כוח אדם ועוד. פיתוח ארגוני הוא תהליך שדורש הרבה סבלנות וכוח נפשי. ללא שינוי הרגלים קיימים לא נוכל להגשים את המטרות בתוכנית העסקית. שימו לב גם מיהו בעל המקצוע אותו אתם בוחרים, ערכו סקר שוק ובחרו את בעל המקצוע עם הניסיון הרחב ביותר. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

פיתוח ארגוני

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן