קשיים בהקמת עסק ודרכי התמודדות

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

הקמת עסק מהווה ללא ספק אתגר משמעותי ביותר, מהלך מפחיד, מרגש, המציע אפשרויות רבות, עם היבטים של הגשמה עצמית, להיות אדון לעצמך, עבודה קשה מאוד ומכלול אדיר של היבטים. לצד מציאת הכיוון העסקי המתאים עבור כל יזם ואיתור השוק בו העסק מיועד לפעול, ישנם כמה קשיים נפוצים המלווים יזמים רבים בתחומים עסקיים שונים, ננסה לתת סקירה של קשיים אלו וכיצד להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר.

אם אתם רוצים להקים עסק ולהצליח, לא להיות עוד עסק שנפתח בהבטחה גדולה רק כדי להיסגר אחרי פחות משנה, המשיכו לקרוא. טעויות וקשיים הם חלק מהדרך להצלחה עסקית, אך בהחלט אפשר ללמוד מטעויות וקשיים של אחרים.

קשיים ראשוניים ובסיסיים

בהקמת עסק ויציאה לדרך של יזמות ישנם קשיים ראשוניים ובסיסיים שכל יזם צריך להתמודד איתם. צורת ההתמודדות עם קשיים ומאתגרים אלו היא פשוט לבצע את העבודה הנדרשת, לחקור, ללמוד ולהיכנס למשחק עם כמה שיותר פרטים וידע. קשיים אלו כוללים למשל:

  • קושי להחליט על מהות העסק ושוק היעד
  • אי ביצוע של מחקר שוק מקיף ויעיל, מה שעשוי להוביל לקושי של העסק להמריא ולהגיע לקהל היעד
  • חוסר התחשבות במתחרים בשוק – פקטור חשוב מאוד בהצלחה
  • תחילת פעילות עסקית ללא תכנית עסקית מוגדרת, לאו דווקא תכנית כתובה אלא מעבר על הנקודות החשובות בהקשר להקמת העסק והפעילות העסקית.

מימון ואשראי

אחד הקשיים המרכזיים והמהותיים ביותר עבור עסקים חדשים ויזמים חדורי מוטיבציה הוא השגת מימון להקמת הפעילות העסקית, כאשר יש אפשרויות מימון שונות החל ממשקיעים ושימוש בהון עצמי, הלוואות ממשפחה ועד אשראי ממלווים פיננסיים רשמיים. יזם הפונה לקבלת אשראי בנקאי למשל, עשוי להיתקל בקשיים, מצד אחד עבור הבנק מדובר על הלוואה מסוכנת, לא תמיד יש ליזם בטוחות יעילות שניתן להעמיד ולכן יש בנקים שיסרבו לבקשות הלוואה כגון אלו או לחלופין אשר ידרשו דרישות קשות מבחינת ריביות, ערבויות ותנאי החזר. כמובן שמציאת משקיעים להקמת עסק חדש היא גם משימה מורכבת ולעיתים קרובות בלתי אפשרית, בהנחה שאתם לא רוצים לסכן את כספי הפנסיה של ההורים או שלכם.

על מנת להתמודד עם הקושי בפתרונות מימון להקמת עסק, צריך להיות נחושים, יצירתיים ולא לבחול באמצעים במציאת אפיקי מימון רלבנטיים. בישראל פועלות למשל קרנות סיוע פילנתרופיות וקרנות סיוע ממשלתיות, קרנות אלו מציעות מסלולי הלוואות נוחים ונגישים ליזמים ועסקים קטנים – אך יש להגיש בקשה מסודרת ולהיות מסוגלים להציג את מהות העסק בצורה חיובית ויעילה על מנת לקבל הלוואה.

קשיים ביורוקרטיים מול המדינה

הקמת עסק מלווה בבירוקרטיה, זה חלק מהמשחק ואין מה לעשות אלא לפעול לפי הגדרות החוק. אך יש עסקים רבים הנתקלים ביותר קשיים בירוקרטיים וטכניים בדרך לתחילת הפעילות. כך יש עסקים המחייבים אישורים מורכבים וארוכים, ביטוחים יקרים ובאופן כללי יותר התנהלות מול רשויות המדינה השונות. מעבר ללימוד תמידי ושליטה בדרישות החוק והרגולציה מכם, בהחלט ניתן להיעזר בגופי ייעוץ מקצועיים העוסקים בתחום. המדינה עצמה מציעה ייעוץ זמין שיכול אפילו להיות בחינם או במחיר מוזל, דרך קרנות שונות או מרכזי המט"י המקומיים, כמו כן יש חברות סיוע וייעוץ עסקי פרטיות.

גביית מחירים נמוכים מדי

תמחור נכון של המוצרים / שירותים שמוכרים ומציעים בעסק הוא קריטי, הן ליצירת תזרים מזומנים יעיל, הן למיצוב העסק והן ליצירת רווחים והחזר ההשקעה. עסקים חדשים רבים פשוט גובים מעט מדי ולכן לא מייצרים תזרים חיובי. ההתמודדות לכך היא תכנון מראש, לבצע התאמות בשטח אחרי תחילת הפעילות וכמובן שניתן וראוי להיוועץ בגורמי מקצוע מומחים מראש.

קשיים נוספים

קשיים נוספים בהקמת עסק חדש כוללים אינספור דוגמאות, כאשר ההתמודדות איתם היא שוב, למידה, קבלת ייעוץ מקצועי, לא לפחד לעשות שינויים, להתעלם מהאגו ולהתמקד בביצועים ובנתונים מהשטח וכיוצא באלו:

  • שיווק יקר מדי או שלא באפיקים הנכונים
  • תכנון מס לקוי
  • ריכוז סמכויות ומשימות על פני ביזור וקבלת עזרה
  • בחירת מיקום לא מוצלח לעסק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן