הלוואות סטודנטים

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

תקופת הלימודים של הסטודנט הממוצע במדינת ישראל מחייבת סטודנטים רבים ליטול הלוואות שונות על מנת להצליח ולממן את שכר הלימוד ואת צרכי המחיה שלהם, כגון אוכל ושכר דירה. הבנקים וגופים אחרים, רואים בסטודנטים לקוחות עתידיים שההשקעה בהם עשויה להיות משתלמת ואכן, הם מציעים מגוון רחב יחסית של הלוואות עבור קהל הסטודנטים בתנאים מיוחדים. סטודנטים רבים אינם עובדים במהלך שנות הלימודים שלהם, או שהם עובדים אך במשרות חלקיות ובאופן שאינו מאפשר להם לממן את ההוצאות השוטפות. מימון שכר הלימוד, שכר הדירה והוצאות החיים השוטפות הן משימה כמעט בלתי אפשרית לסטודנט ללא סיוע חיצוני.

עבור הסטודנטים עומדות מספר אפשרויות שונות לקבלת מימון חיצוני, ישראלים רבים מקבלים סיוע כספי מההורים ומגישים בקשות למלגות לימודים שונות המסייעות לסטודנטים. אולם, במדרים בהם הסטודנט אינו יכול לקבל סיוע, עומדות בפניו מגוון אפשרויות לנטילת הלוואות סטודנטים, שאותם יוכל להחזיר לאחר שיוכל להשתלב באופן מלא בשוק העבודה, אם בחופשת הקיץ ואם לאחר סיום הלימודים. הלוואות הסטודנטים נגישות עבור כל הסטודנטים המחזיקים בתעודת סטודנט ועשויות להגיע לסכומים של עד 100,000 ₪ מהבנקים ולסכומים חסרי הגבלה הניתנים על ידי גופים אחרים.

מתי כדאי ליטול הלוואת סטודנטים?

נטילת התחייבות כספית כבר בגיל צעיר עשויה להרתיע צעירים שונים מליטול הלוואות בזמן הלימודים. במידה והסטודנט מחזיק בחיסכון או השקעה, הוא עשוי להרוויח במידה ויבחר להשתמש בהם עבור מימון הוצאות הלימודים. על מנת לבחון את כדאיות השימוש בחיסכון יש לבחון את גובה הריבית מנטילת הלוואה ולהשוות אותה לריבית החזויה שיקבל הסטודנט מההשקעה או החיסכון.

כאשר ניתן להימנע מכך רצוי שלא ליטול הלוואות מיותרות, אולם במידה וקיים צורך אמיתי וללא מענה אחר, ניתן למצוא מגוון הטבות שונות בהלוואות הסטודנטים שמציעות הגופים השונים.

ארגוני סיוע וקרנות  כמו גם אגודות הסטודנטים מציעים במקרים רבים אפשרויות לסטודנטים לקבל הלוואות בתנאים מועדפים, עם ריביות נמוכות או במקרים שונים, כלל ללא ריבית. לכן בטרם הפנייה לבנק או למוסד האשראי, רצוי לבצע בדיקה בין האפשרויות השונות שקיימות במוסד האקדמי של הסטודנט ולמלגות וההלוואות אליו הוא עשוי להיות זכאי.

אילו הלוואות ניתנות לציבור הסטודנטים?

כל הבנקים הפועלים בישראל וכך גם גופים פיננסיים שונים אחרים, מציעים מסלולי הלוואה מיוחדים עבור קהל הסטודנטים. סוג ראשון של הלוואות ניתנות לתקופת זמן קצרה של שנה ומאפשרת לסטודנט לסיים את שנת הלימודים. סוג שני של הלוואות מיועדת לכל אורך תקופת הלימודים ועשויה להיות כרוכה בתקופת גרייס משמעותית (תקופה בה תחילת ההחזר נדחית).

מלבד הבנקים עשויים הסטודנטים למצוא תנאים נוחים להלוואות גם באשראי חוץ בנקאי, על ידי חברות האשראי, או על ידי חברות נוספות, כגון כלל ביטוח המציעה הלוואות מסובסדות לסטודנטים.

חשוב לציין כי הלוואות הסטודנטים השונות לא ניתנות רק לצורך תשלום שכר הלימוד או לצורך מחיה, סטודנטים ליטול הלוואות גם למטרות שונות כגון רכישת רכב.

במקרים שונים זכאים הסטודנטים לתנאים נוחים גם בתחום האשראי והאוברדרפט. סטודנטים המתקשים בניהול התקציב השוטף שלהם, עשויים לקבל "הלוואות  עומדות", שהן למעשה הרחבת מסגרת החשבון שלהם כך שיוכלו להיכנס למינוס גדול יותר. היתרון בהלוואות מסוג זה היא ריבית  בזמנים של ריבית פריים נמוכה ובפטור מהעמלות ודמי פירעון שונים.

למה כדאי לשים לב?

מלבד השוואת גובה הריבית שישלים הסטודנטים בכל הלוואה, חשוב לבדוק מספר מאפיינים נוספים. משך זמן ההלוואה עשוי להיות משמעותי, במיוחד בשנות הלימוד הראשונות שעשויות להיות רחוקות ממועד תחילת עבודה מכניסה. תקופת גרייס עשויה להיות משמעותית מאוד עבור סטודנטים, שאינם מסוגלים להתחיל בהחזר ההלוואה באופן מיידי. הבנקים מציעים במקרים רבים פטור מתשלום עמלות שונות שעשויות לייקר את שווי ההלוואה. בנוסף חשוב לבחון את האפשרות לביצוע פירעון מוקדם.

 

אולי יעניין אותך גם:

קורס NLP – נקודת הזינוק שלך להצלחה בחיים האישיים ובקריירה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן