מה זה ייעוץ עסקי?

בחירת יועץ עסקי זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לייעוץ עסקי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לייעוץ עסקי

ייעוץ עסקיניהול עסק הוא לא דבר פשוט כלל והוא מצריך ידע רב בתחומים שונים. הנתונים מראים כי יותר מ-70% מהעסקים נסגרים כשנתיים לאחר פתיחתם בעקבות ניהול לא נכון והתנהלות כלכלית לא נכונה. על מנת ללמוד ולקבל הכוונה מתאימה בתחומים הללו יש להיעזר בייעוץ עסקי. אך מה זה ייעוץ עסקי? ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שכולל ליווי אסטרטגי, הכוונה להתמודדות עם אתגרים, פתרון בעיות ובניית תוכנית עסקית. במאמר הבא נרחיב מה זה ייעוץ עסקי ומה הוא כולל. 

 

מה זה ייעוץ עסקי?

ניהול עסק הוא דבר מורכב שכולל פרמטרים רבים. פעמים רבות אנשים פותחים עסקים בעקבות תשוקה ואהבה לנושא מסוים. לדוגמא, שף שאוהב לבשל ורוצה לפתוח מסעדה. עם זאת, למרות האהבה לאוכל ולבישול, בדרך כלל לשפים אין ידע רב בניהול, בהתנהלות כלכלית, בשיווק ועוד. לכן, השף יוכל להיעזר בייעוץ עסקי. אז מה זה ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. ייעוץ עסקי כולל ליווי אסטרטגי, הכוונה לניהול נכון, טיפים להתנהלות כלכלית נכונה, פתרון בעיות, התמודדות עם אתגרים ולעתים גם בניית תוכנית עסקית. היועץ העסקי יאסוף מידע על העסק על מנת לנתח את ההתנהלות שלו ולהגדיר את דרכי הפעולה הנדרשות לשיפור התהליכים המתרחשים בו. 

מה כולל ייעוץ עסקי?

לאחר שהבנו מה זה ייעוץ עסקי נסביר מהו כולל. כאשר מבצעים ייעוץ עסקי, היועץ העסקי יגיע לפגישה אחת פעם בשבוע, בדרך כלל. במהלך הפגישות הללו, היועץ העסקי יאסוף מידע על העסק. הוא ישאל שאלות, יבחן את ההתנהלות של העסק ויאסוף נתונים רבים ככל הניתן. במסגרת הפגישות ההתחלתיות בעל העסק ישתף את היועץ העסקי בפרטים על העסק, יגדיר מטרות ויעדים שמעוניין למלא וכדומה. לאחר מכן, היועץ העסקי ינתח את הנתונים שאסף ויסיק מסקנות בהתאם. על ידי כך, היועץ העסקי יוכל לקבוע את דרכי הפעולה הנדרשות על מנת לשפר את התנהלות העסק. חשוב לקחת בחשבון שהייעוץ העסקי ישתנה בין עסק לעסק בעקבות גורמים שונים כמו מצב העסק, גודל העסק, סוג העסק ועוד. לכן, לא ניתן להגדיר באופן ספציפי מה יכלול הייעוץ וכמה זמן יימשך. 

 

מתי צריך להיעזר בייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא שירות שכולל אלמנטים רבים ולכן הוא מתאים לעסקים רבים בשלבים שונים. גם בשלב ההקמה של העסק וגם בשלב הבגרות שלו ניתן להיעזר בייעוץ עסקי על מנת להתנהל נכון יותר. לדוגמא, אם העסק בשלבי בגרות ואתם חווים משבר כלכלי, תוכלו לפתור אותו ביעילות על ידי ייעוץ עסקי שמתבצע נכון. 

 

מה החשיבות של ייעוץ עסקי?

כפי שהבנו ייעוץ עסקי הוא שירות רחב שמתאים למגוון עסקים. לייעוץ עסקי יש חשיבות רבה. הסיבה לכך היא שקשה מאוד לנהל עסק. כפי שציינו, יותר מ-70% מהעסקים שנפתחים נסגרים לאחר כשנתיים. לכן, על מנת להתנהל טוב יותר יש להיעזר בייעוץ עסקי. אחד היתרונות המרכזיים והבולטים ביותר של ייעוץ עסקי הוא היכולת להבחין בכשלים שאתם לא מבחינים בהם. הסיבה לכך היא שהיועץ העסקי הוא חיצוני לעסק ולכן הוא מהווה עין חיצונית בוחנת. פעמים רבות, כאשר אנחנו שקועים במשהו קשה לנו להבחין בכשלים בו ואנחנו צריכים מישהו חיצוני שיוכל להצביע לנו עליהם. זה בדיוק מה שעושה היועץ העסקי. הוא מגיע מבחוץ ויודע להבחין בכשלים של העסק. כך ניתן לאתר את הבעיות של העסק ולטפל בהן. 

 

מהו יועץ עסקי?

כאשר הסברנו מה זה ייעוץ עסקי הסברנו שהוא מועבר על ידי יועץ עסקי. יועץ עסקי הוא אדם שקיבל הכשרה והשכלה מתאימה במקצועות ניהוליים, בכלכלה, בארגון או בפסיכולוגיה. היועץ העסקי יבצע את הייעוץ העסקי, ילווה אתכם בתהליכים ניהוליים שונים, יכווין אתכם בהתמודדות עם אתגרים שונים ויראה לכם את הדרך המשתלמת ביותר לניהול העסק. יועץ עסקי יעניק לכם את השירות המתאים ביותר לעסק שלכם ויעזור לכם להשתפר הן מבחינת ההתנהלות הארגונית והן מבחינת ההתנהלות הכלכלית. על מנת שהיועץ העסקי יבצע את העבודה שלו כנדרש ויעניק לנו את השירות הטוב ביותר חשוב לבחור ביועץ עסקי מתאים. 

כיצד נבחר יועץ עסקי לייעוץ עסקי?

לאחר שהבנו מה זה ייעוץ עסקי ומה זה יועץ עסקי, צריך לבחור נכון. על מנת לבחור יועץ עסקי חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים- 

  • ניסיון

קודם כל יש לקחת בחשבון את הניסיון של היועץ העסקי. ככל שליועץ העסקי יש יותר ניסיון כך תוכלו להיות בטוחים שהשירות שתקבלו יהיה מקצועי ויעיל. מומלץ לבחור ביועץ עסקי שיש לו ניסיון של 10 שנים לפחות. כמו כן חשוב לבדוק האם ליועץ העסקי יש ניסיון בתפקידי ניהול בכיר והאם הוא העניק ייעוץ לעסקים שדומים לעסק שלכם וידע כיצד להתמודד עם האתגרים שהם כוללים. 

  • תחום ההתמחות

בבחירת יועץ עסקי יש לקחת בחשבון את תחום ההתמחות שלו. יש יועצים עסקיים שמומחים בתחום אחד או שניים ויש כאלה שיותר. כאשר אתם בוחרים יועץ עסקי וודאו מראש שהוא מכיר תחומים רבים כולל תחום הפיננסים, מכירות, שיווק מחשוב ועוד ושהוא יכול לתת לכם מענה רחב עבור מרבית הצרכים שיש לעסק. כאשר תבחרו יועץ עסקי שיעניק לכם מענה רחב תוכלו לקבל ייעוץ במגוון התחומים בהם העסק נוגע. 

  • חיבור אישי

דבר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא החיבור האישי שלכם ליועץ העסק. ייעוץ עסקי הוא תהליך רגיש ולא פשוט. במסגרת הייעוץ אתם צריכים להיפתח בפני היועץ העסקי ולשתף אותו בפרטים של העסק. ככל שהחיבור שלכם ליועץ העסקי יהיה טוב יותר וככל שתרגישו יותר בנוח ויותר ביטחון כך התהליך יתנהל בצורה טובה יותר. לכן, בבחירת יועץ עסקי שוחחו אותו ובדקו האם יש לכם כימיה איתו? האם אתם מרגישים איתו בנוח? אם לא מומלץ לחפש יועץ אחר. 

קראו עוד: כמה עולה ייעוץ עסקי?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רישום סימן מסחר

המרכז לייעוץ עסקי

המרכז לייעוץ עסקי מתמחה במתן מידע בתחום ייעוץ עסקי, כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ייעוץ עסקי

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ייעוץ עסקי בחריש

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בקריות

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »

ייעוץ עסקי בגדרה

ייעוץ עסקי הוא שירות לעסקים שניתן על ידי יועץ עסקי. במסגרת ייעוץ עסקי ניתן לקבל ליווי אסטרטגי לטווח ארוך או ליווי ממוקד שכולל פתרון בעיות

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן